1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu o godz. 11.00 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Bartłomiej Grociak, który w najbliższą sobotę będzie wyświęcony na kapłana w katedrze na Wawelu. Otoczmy go naszymi modlitwami, przyjdźmy na tę Mszę św. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla całej rodziny parafialnej, prosimy wiec o włączenie się w przygotowanie tej uroczystości.

7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30 , a przy kapliczkach wieczorem.

8. W czwartek 31 maja UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA (BOŻE CIAŁO). Po Mszy św. o godz. 10.00 uroczysta procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy w kierunku Górnej Wsi. Prosimy o przygotowanie ołtarzy podobnie jak w latach ubiegłych:
- Pierwszy ołtarz przy kapliczce przygotowuje rodzina Skolarusów od Daniela
- Drugi ołtarz u Kotarbów osiedle Widzisze
- Trzeci ołtarz przy Krzyżu osiedle Brzegi
- Czwarty ołtarz przy kościele przygotowują Strażacy

9. Dziękujemy za składane dzisiaj na tacę ofiary na budowę drogi na cmentarz. Prace trwają. Kto chce złożyć ofiarę w innym terminie, można zabrać kopertę ze stolika z tyłu

10. W dniu 2 czerwca odbędzie się XXI piesza pielgrzymka z Zakopanego do Ludźmierza Sursum Corda. Zachęcamy do udziału. Wyjazd busem z parkingu koło cmentarza o godz. 5.30. Zapisy w zakrystii

11. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Potok za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień ofiarę złożyła rodzina ks. Prymicjanta

12. Dziękujemy mieszkańcom Zagródca z przygotowanie ostatniego Nabożeństwa Fatimskiego. W czerwcu prosimy o przygotowanie: od Pana Wróbla w kierunku Mszany Dolnej po obu stronach drogi: Zadworze, Świątkówka, Podświątkówka, Grochale, Łabuzy, Pod Górą, Stożki, Zagroda, Zapotocze

13. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878