W środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, który ma być dla nas szczególnym czasem wysiłku duchowego w kierunku przemiany naszego życia. Módlmy się, aby ten czas łaski dany nam przez Pana Boga był przez nas jak najlepiej wykorzystany.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które pomogą nam owocniej przeżyć Wielki Post.

Droga Krzyżowa:
• w każdy piątek Wielkiego Postu - po Mszy Św. o godz. 6.30, o godz. 16.30, - szczególnie zapraszamy dzieci, o godz. 19.00  - szczególnie zapraszamy młodych ludzi
• w każdą niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy Św. o godz. 11.30

Gorzkie Żale:
z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 

Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej, oraz za udział w Gorzkich Żalach, odpust można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

  • Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy)
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
  • Przyjęcie Komunii świętej
  • Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Świętego (w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież)
  • Wykonanie czynności związanej z odpustem

Serdecznie dziękujmy parafianom za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii. Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom 

Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Górnie, Kalety za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Potok.

Wzorem latach ubiegłych serdecznie prosimy Parafian o złożenie ofiar na kwiaty do Bożego Grogu.

W czwartek święto Katedry św. Piotra, apostoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.


Dyrekcja Niepublicznego przedszkola „Bajkowy Świat” w Kasince Małej ogłasza nabór do przedszkola dzieci w wieku od 2–5 roku życia, na rok szkolny 2024/2025. Zainteresowani rodzice proszeni są o kontakt z przedszkolem które znajduje się nad sklepem „Lewiatan”.

411614
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,423