Dziś przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – jest to także Światowy Dzień Chorego. W tym dniu szczególnie módlmy się za chorych i cierpiących z naszej parafii. Sakramentu chorych udzielimy na Mszy Świętej o godz.16.00. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30.

Dziś początek nabożeństwa 40-godzinnego, przed Wielkim Postem. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończenie o godz.16.00.  W poniedziałek i wtorek adoracja rano po Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 10.00, oraz po południu od godz. 15.00 do 17.00 zakończona Mszą świętą

Zapraszamy Parafian, aby w miarę możliwości w tych godzinach znaleźć czas na chwilę adoracji, skupienia i wyciszenia przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Szczególnie zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe do modlitwy i adoracji.

W ŚRODĘ POPIELEC, ROZPOCZĘCIE WIELKIEGO POSTU.

W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 17.00 i dodatkowo o 19.00. W kaplicy na Zagródcu o godz. 8.15. Na każdej Mszy świętej poświęcenie popiołu i posypanie nim głów na znak pokuty. W środę popielcową obowiązuje post ścisły.

W każdy piątek Wielkiego Postu – po Mszy świętej rano Droga Krzyżowana prowadzona przez parafian, po południu Droga Krzyżowa o godz. 16.30, następnie Msza św. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież do udziału w której zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie młodych ludzi.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu – po sumie Droga Krzyżowa prowadzona przez parafian. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po Gorzkich Żalach o godz. 16.00 Msza św.

Rekolekcje wielkopostne w tym roku będziemy przezywać w dniach od 10 -13.marca tj. od 4 niedzieli Wielkiego Postu

Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas ósmych zapraszamy na spotkanie w piątek 16.02 po wieczornej Mszy świętej w kościele.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Gawrony, Krupy, Dyzmy za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedli: Górnie, Kalety.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878