Dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” to hasło programu na rok duszpasterski 2023/2024, którego realizacja rozpoczyna się w Kościele wraz z rozpoczęciem Adwentu. W tym roku chcemy bliżej przyjrzeć się różnym powołaniom w Kościele, doświadczyć tego, że wszyscy jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni, że dzięki naszej różnorodności możemy się uzupełniać i wzajemnie sobie służyć tym, co każdy z nas otrzymał.

Przez czas adwentu chcemy przygotowywać nasze serca na przyjście Chrystusa - zarówno to, które dokona się na końcu czasów, jak i to związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Kościół zachęca nas, abyśmy czuwali, czyli aktywnie oczekiwali na przyjście naszego Pana. 

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godzinie 7.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. 

Od dzisiejszej niedzieli aż do poniedziałku wielkanocnego Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. W kaplicy na Zagródcu o godz. 10.00. 

Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Św. roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. W niedziele dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30. Zachęcamy do przynoszenia tradycyjnych lampionów. Szczególne zaproszenie do udziału w roratach kierujemy do wszystkich dzieci z naszej parafii. 

Dziś po Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki są do nabycia w zakrystii i kancelarii. Składane przy tej okazji dobrowolne ofiary będą przeznaczone na całoroczne wynagrodzenie dla Pana Organisty. Nabywanie opłatków w parafii jest wyrazem łączności ze wspólnotą. W zakrystii można też nabyć świece na stół wigilijny, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – CARITAS. Koszt takiej świecy w tym roku to 10 zł. Niech i w tym roku nie zabraknie ich na naszych wigilijnych stołach. 

W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań. 

W piątek o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Godzina Święta w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej o godz. 19.00. Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w modlitwie. 

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 17.00 oraz dodatkowo o 19.00. W kaplicy na Zagródcu o godz. 8.00. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Św. Podczas Mszy św. o 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. 

Zbliża się czas świątecznych zakupów. Zwyczajem lat ubiegłych, prosimy właścicieli sklepów i sprzedawców, aby umożliwili w swoich sklepach zbiórkę darów dla osób i rodzin z naszej parafii które potrzebują wsparcia. Prosimy nie tylko o żywność ale i inne rzeczy. Zbiórka darów potrwa do piątku 15 grudnia 2023 r. Po zakończeniu zbiórki bardzo prosimy właścicieli sklepów, aby zebrane dary dostarczyć na plebanię, a Zespół Charytatywny oraz strażaków prosimy o przygotowanie paczek i przekazanie potrzebującym. Także w kościele będzie  kosz w kaplicy Ogrójec, gdzie będzie można złożyć dary. Na ten cel można także składać ofiary do skarbonki przy św. Antonim. Z góry dziękujemy wszystkim którzy zaangażują się w tą akcję. 

Chorych parafian, przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy w domach z sakramentami świętymi, spowiedzią św. i Komunią św. w sobotę 16 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. 

W środę przypada św. Mikołaja biskupa w tym dniu serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godzinie 17.00 a po niej na spotkanie ze św. Mikołajem który w tym dniu odwiedzi naszą parafię aby obdarować dzieci podarunkami. 

Dziękujemy mieszkańcom osiedli Jędrzkowce, Daniele, Pod Groblą, Dwór za ofiarę na sprzątanie Kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedli: Koło Poczty, Nawary, Snoza, Dziergonie, Kafle, Siekacze, Łęg, Młyn. 

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka z niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Serdeczny Bóg zapłać! 

W przyszła niedziele będziemy obchodzić XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. składając dobrowolną ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie 

Parafia Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej serdecznie zaprasza w niedzielę 10 grudnia 2023 r. o godz. 18.00 na Akatyst - Hymn ku czci Bogurodzicy w wykonaniu chóru parafialnego. 

W tym tygodniu patronują nam:

  • środa (06.12) – św. Mikołaj, biskup
  • czwartek (07.12) – św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości. 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: + Franciszek Skolarus. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

406473
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,881