Dzisiejsza niedziela w Kościele jest przeżywana jako XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. można dobrowolnymi ofiarami do puszek wesprzeć kościół na wschodzie.

Roraty w dni powszednie o godz. 17.00. Zachęcamy parafian do uczestnictwa, a zwłaszcza dzieci. W niedziele dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30.

Zachęcamy do nabywania opłatków na stół wigilijny, oraz świec w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – CARITAS. Niech i w tym roku tych wyjątkowych symboli nie zabraknie na naszych wigilijnych stołach.

W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

W piątek o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych.

Spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z klas ósmych we środę po Mszy św. wieczornej. Spotkanie rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 17.00

Jak co roku serdecznie zapraszamy na rozświetlenie choinki pod Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3, które odbędzie się w sobotę 16 grudnia. Kolędowanie pod Oknem Papieskim rozpocznie się o 16.30, a o 17.00 rozświetlenie choinki i wizyta św. Mikołaja, który obdaruje wszystkie dzieci prezentami.

Zbliża się czas świątecznych zakupów. Zwyczajem lat ubiegłych, prosimy właścicieli sklepów i sprzedawców, aby umożliwili w swoich sklepach zbiórkę darów dla osób i rodzin z naszej parafii, które potrzebują wsparcia. Zbiórka darów potrwa do piątku 15 grudnia 2023 r. Po zakończeniu zbiórki bardzo prosimy właścicieli sklepów, aby zebrane dary dostarczyć na plebanię, a Zespół Charytatywny oraz strażaków prosimy o przygotowanie paczek i przekazanie potrzebującym. Także w kościele będzie  kosz w kaplicy Ogrójec, gdzie będzie można złożyć dary. Na ten cel można także składać ofiary do skarbonki przy św. Antonim. Z góry dziękujemy wszystkim którzy zaangażują się w tą akcję.

Chorych parafian, przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy w domach z sakramentami świętymi, spowiedzią św. i Komunią św., w najbliższą sobotę tj. 16 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Koło Poczty, Nawary, Snoza, Dziergonie, Kafle, Siekacze, Łęg, Młyn, Kazamaty za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Reszta Zadworza.

W tym tygodniu patronują nam:

  • środa (13.12) – św. Łucja dziewica i męczennica
  • czwartek (14.12) – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878