Dziś przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie Aktu poświecenia w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś po Mszach św. możemy wesprzeć ubogich składając dobrowolne ofiary do puszek

Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Od następnej niedzieli (3 XII) aż do poniedziałku wielkanocnego (1 IV) Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. W kaplicy na Zagródcu o godz. 10.00.

Roraty w dni powszednie o godz. 17.00.  W każdą niedzielę Adwentu dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30

W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii i kancelarii. Składane przy tej okazji dobrowolne ofiary będą przeznaczone na wynagrodzenie dla Pana Organisty. Nabywanie opłatków w parafii jest wyrazem łączności ze wspólnotą.

W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

W piątek o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta w intencji zmarłych wypominanych w naszej parafii w wypominkach rocznych.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy aby w tym dniu uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź św. rano od godz. 6.00, po południu od godz. 15.30.

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Msza święta Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.00

W kaplicy na Zagródcu spowiedź św. we czwartek o godz. 16.00

Dziękujemy mieszkańcom osiedla Widzisze za ofiarę na sprzątanie Kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedli: Jędrzkowce, Daniele, Pod Groblą, Dwór.

Nasza Ochotnicza Straż Pożarna składa serdeczne podziękowania wszystkim parafianom którzy w zeszłą niedziele swoimi szczodrymi ofiarami pomogli zebrać brakującą kwotę do zakupu samochodu rozpoznawczo-ratowniczego. Zebrano kwotę 49 081,82 zł i 40 euro. Bóg zapłać.

W imieniu całej wspólnoty parafialnej składamy bardzo serdeczne podziękowania dla Pana Aleksandra Łojasa i jego firmy za wykonanie boksu i zadaszenia na kontener na śmieci przy naszym cmentarzu, także serdecznie dziękujemy osobom, które swoją pracą i środkami zaangażowały się w odnowienie budynku gospodarczego na cmentarzu od strony parkingu. Bóg Zapłać

W tym tygodniu patronują nam:

  • czwartek (30.11) – św. Andrzej apostoł

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niezielnym” przeczytamy o tym co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.


Nasz ośrodek zdrowia informuje o zmianie numeru telefonu.

Nowy numer telefonu: 18 448 92 45

 

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878