1. Dzisiaj, obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II cywilizacja życia” To także doskonała okazja do sięgnięcia do Jego nauczania i odświeżenia pamięci o tym wielkim Papieżu. Naszymi modlitwami i dobrowolnymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin.

2. Jutro 16 październik w tym dniu przypada 45 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolice Piotrową. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za Jego Pontyfikat, oraz nauczanie.

3. Najbliższa niedziela, 22 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy parafian do uczestnictwa i wspólnego odmawiania różańca.

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

6. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych.

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Kanie, Bydłonie, Cyrki, Szarki, Cieżaki, Muchówka, za przygotowanie ostatniego w tym roku nabożeństwa fatimskiego oraz za ofiarę na cele inwestycyjne. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim mieszkańcom osiedli, które w tym roku przygotowywały Nabożeństwa Fatimskie oraz wszystkim parafianom, którzy w nich uczestniczyli

8. Serdecznie dziękujmy parafianom za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii. Bóg Zapłać

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Cieże za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Bolisęgi .

10. Serdecznie dziękujemy parafianom z osiedli: Czarnoty, Kulówka, Gocołki, Pyrze, Ksiki za piękne wykoszenie trawy przy kościele, plebani, cmentarzu i na parkingu. Bóg Zapłać

11. Nasza orkiestra „Echo Gór”, której grę bardzo sobie cenimy za kunszt i profesjonalizm, a której działalność ma charakter amatorski, zwraca się do mieszkańców naszej parafii o wsparcie finansowe. Otrzymane wsparcie przeznaczone zostanie na uszycie nowych strojów, doposażenie instrumentów oraz bieżące potrzeby związane z licznymi wyjazdami orkiestry. Obecnie cele te przekraczają możliwości finansowe członków. Dlatego w przyszła niedziele po Mszach św. podczas zbiórki przed kościołem będzie można wesprzeć dobrowolnymi datkami naszą orkiestrę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
Krótką informacje na temat działalności orkiestry w tym roku możemy przeczytać w gablocie przed kościołem.

12. Na wypominki za dusze naszych bliskich zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

13. W tym tygodniu patronują nam:
poniedziałek (16.10) – św. Jadwiga Śląska
wtorek (17.10) – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
środa (18.10) – św. Łukasz, ewangelista
piątek (20.10) – św. Jan Kanty, prezbiter, główny patron Archidiecezji Krakowskiej

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Polsce.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, orędownictwa Maryi i życzliwości ludzi.

16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Stanisław Filipiak oraz
+ Józef Kotarba.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

399655
Dzisiaj: 40
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,813