1. Dziś rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania i Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, to czas refleksji i modlitwy w intencji dzieci, młodzież i wychowawców. W naszych modlitwach prośmy Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości.

  Dziś także łączymy się w modlitwie z uczestnikami beatyfikacji rodziny Ulmów w Markowej. 
 1. Dziś odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w kaplicy na Zagródcu. Suma odpustowa o godz. 10.00. 
 1. We środę 13 września zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. W tym miesiącu nabożeństwo przygotowują osiedla: Cieże i Bolisęgi. Serdecznie zapraszamy parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie, aby przez wstawiennictwo Maryi wypraszać Boże łaski dla nas i całego świata. 
 1. W czwartek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest znakiem zwycięstwa Chrystusa nad szatanem i śmiercią. Krzyż jest naszą codziennością, jest obrazem ludzkiego życia. 
 1. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych. 
 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. 
 1. Za tydzień 17 września będzie miała miejsce XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej na którą serdecznie zaprasza Ks. Arcybiskup wszystkie rodziny naszej Archidiecezji. Pielgrzymka rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”, następnie o godz. 11.30 Msza św. przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Z naszej parafii jest orgaznizowany wyjazd autokarem. Chętni mogą się jeszcze dziś zapisać. 
 1. Serdecznie zapraszamy członków Róż Różańcowych na XIV Pielgrzymkę Żywego Różańca do Łagiewnik, która będzie miała miejsce dnia 30 września. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii i kancelarii parafialnej do dnia 24 września. 
 1. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Lachy za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Cieżaki. 
 1. W tym tygodniu patronują nam:
  • w wtorek (12.09) - Najświętsze Imię Maryi
  • w środę (13.09) – św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła
  • w piątek (15.09) – Najświętsza Maryja Panna Bolesna
  • w sobotę (16.09) - św. męczennicy Korneliusz, papież i Cyprian, biskup 
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, orędownictwa Maryi i życzliwości ludzi.

411611
Dzisiaj: 32
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,420