1. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pięknie przygotowane Dożynki przez mieszkańców osiedli Widzisze, Jedrzkowce, Daniele, Pod Groblą i Dwór, oprócz pięknego wieńca dożynkowego, oprawy modlitewnej, liturgicznej, muzycznej i artystycznej, przyozdobili kościół kwiatami i spotkali się wieczorem na spotkanie wspólnotowe na osiedlu. Jest to piękna tradycja którą warto podtrzymywać, zwłaszcza że żyjemy w czasach gdy ludzie coraz częściej zamykają się w swoich czterech ścianach. Serdecznie dziękujemy za dary ołtarza złożone podczas Mszy św. w tym ofiarę na kościół.

  Należą się wielkie słowa uznania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tej pięknej uroczystości. 
 1. Jutro tj. 4 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny.

  Dla uczniów Zespołu Placówek Oświatowych, Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w kościele o godz. 8.00. Po Mszy św. dalsza część w Sali gimnastycznej szkoły, następnie spotkanie z wychowawcami. Prosimy rodziców, aby każde dziecko zabrało ze sobą obuwie zastępcze.

  Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00 Mszą świętą na Sali gimnastycznej.

  Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 na Zagródcu Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00 w kaplicy.

  Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. uczniów, nauczycieli i rodziców, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym 
 1. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań. 
 1. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych. 
 1. W środy i piątki adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. 
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w tym dniu Godzina Święta w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Czuwanie rozpoczniemy o godz. 19.00. Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w modlitwie 
 1. W piątek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Poświecenie ziarna siewnego podczas każdej Mszy św. 
 1. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Reszta Łopusznego za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Lachy. 
 1. W przyszłą niedziele odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w kaplicy na Zagródcu. Msza Suma odpustowa o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. 
 1. Rozpoczęcie roku formacyjnego dla Oazy Młodzieżowej odbędzie się w najbliższy piątek. Msza święta o godz. 18.00, a potem spotkanie w salce. Serdecznie zapraszamy młodzież od klasy szóstej szkoły podstawowej i ze szkół średnich do naszej wspólnoty.

  Pierwsze po wakacjach spotkanie Oazy Dzieci Bożych odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy na spotkania dzieci klas I – V szkoły podstawowej.

  Lektorów i ministrantów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy poniedziałek o godz. 15.00 w salkach. 
 1. 17 września będzie miała miejsce XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej na którą serdecznie zapraszamy Ksiądz Arcybiskup. Z naszej parafii będzie orgaznizowany wyjazd autokarem. Chętnych prosimy o zapisy do przyszłej niedzieli włącznie. Zapisać będzie można się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 
 1. W przyszłą niedzielę tj. 10 września w Markowej, odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci – polskiej rodziny, która została zamordowana przez Niemców w czasach II wojny światowej za ukrywanie w domu swoich sąsiadów Żydów. Będzie to beatyfikacja bez precedensu. Ulmowie z Markowej będą pierwszą w historii Kościoła całą rodziną wyniesioną na ołtarze. Pierwszy raz beatyfikowane zostanie także dziecko jeszcze nienarodzone. 
 1. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. 
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej 
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i życzliwości ze strony najbliższych

 

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878