1. Przeżywamy kolejną wakacyjną niedzielę, która w tym roku pokrywa się ze świętem Przemieniania Pańskiego. Niech Jezus, która ukazuje apostołom swoje bóstwo, pomaga nam każdego dnia odkrywać Jego obecność w tym świecie, zwłaszcza w Eucharystii i słowie Bożym. 
 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiaj na zakończenie każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. 
 1. Duchowo łączymy się dzisiaj z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą z całego świata, którzy kończą obchody Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Modlimy się, by wiara wśród ludzi młodych umacniała się i rosła. 
 1. Przedwczoraj z naszego Dekanatu wyruszyła Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą do Matki Bożej w najbliższy piątek. Osoby chętne dołączyć do pielgrzymów na ostatni dzień pielgrzymowania (Poczesna-Częstochowa, ok. 18 km) mogą zapisać się w zakrystii parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, po każdej Mszy Świętej do najbliższego czwartku. Koszt wyjazdu to 100 zł – koszt autokaru, zapisu oraz koszulki Grupy Mszańskiej. Wyjazd z parkingu za Urzędem Gminy w Mszanie Dolnej w piątek o godzinie 6.30. Powrót w godzinach nocnych. 
 1. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia, o godz. 18.00 będzie kolejna Msza święta połączona z Nabożeństwem Fatimskie, które przygotowują Zagródce. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata. 
 1. W przyszłą niedzielę Mszę świętą o godz. 11.00 poprowadzi ks. Grzegorz Liput, który przez ostatni rok posługiwał w naszej parafii podczas praktyki diakońskiej. Chcemy podziękować mu za ten czas przeżyty razem w naszej wspólnocie parafialnej. 
 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! 
 1. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Łabuzy i Seusy za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Bartoszki. 
 1. Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy do udziału w modlitwie na dróżkach kalwaryjskich w dniach 17 i 18 sierpnia. Wyjścia na dróżki o godz. 7.00 z Placu Rajskiego. W czwartek (17.08) dojazd we własnym zakresie, a w piątek (18.08) wyjazd autobusu Górnej Wsi o godz. 4.15, z parkingu przy cmentarzu o godz. 4.30. Zapisy na autokar będą w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

  W tym tygodniu patronują nam:
 • wtorek – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
 • środa – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy, zamordowana w Auschwitz;
 • czwartek – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
 • piątek – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

  Wszystkim przeżywającym czas urlopu życzymy dobrego odpoczynku i umocnienia więzi z Panem Bogiem i ludźmi!

393241
Dzisiaj: 124
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,240