1. Dzisiejszej niedzieli wraz z całym Kościołem rozważamy słowa Chrystusa, kroczącego po wodzie: „Odwagi! To ja jestem, nie bójcie się!” Odkrywajmy, że Pan jest ze swoim ludem i prośmy o odwagę w wyznawaniu wiary i życiem nią na co dzień. 
 1. Dziś można jeszcze zapisywać się w zakrystii na wspólny wyjazd na Dróżki Kalwaryjskie, który odbędzie się w najbliższy piątek.

 2. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie dodatkowa Msza Święta w wigilię uroczystości.

 3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku czyli „Cudu nad Wisłą”. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie oraz o obchodzących swoje święto polskich żołnierzach, którzy strzegą naszych granic.

 4. Stowarzyszenie Zagródczańska Wspólnota Kulturalna „Zagródcanie” serdecznie zaprasza na festyn „Zagródczańskie Omłoty”, który odbędzie się w najbliższą sobotę 19 sierpnia od godz. 15.00 na osiedlu Żądłówka na Zagródcu. Będzie bogaty program i wiele atrakcji.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta na Górze Strzebel. Będzie to Msza Święta dziękczynna za dar świętego Jana Pawła II dla Polski i Polaków. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą wyjść na górę.

 6. W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć 6 letniego Olka, który choruje na jałowy zanik kości udowej. Choroba została wykryta w zeszłym roku i postępuje. Środki są potrzebne na rehabilitacje, leczenie oraz pomocny sprzęt ortopedyczny. Za wszelkie datki i okazaną pomoc rodzice serdecznie dziękują. 

 7. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Bartoszki za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Jakubiaki i Żądły.

 8. Opiece Matki Bożej Wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

  W tym tygodniu patronują nam:
 • poniedziałek (14.08) – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz i męczennik Oświęcimia;
 • czwartek (17.08) – św. Jacek (XIII w.) dominikanin, gorliwy misjonarz i kaznodzieja

  Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli w gronie najbliższych! Umocnieni słowem i ciałem Pańskim dzielmy się świadectwem naszej wiary w nadchodzącym tygodniu.

411622
Dzisiaj: 43
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,431