1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski wydarzeń historycznych. Od wielu lat w tym miesiącu jesteśmy zachęcani do wstrzemięźliwości od alkoholu. Podejmijmy to wyzwanie i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z tego nałogu. 
 1. We wtorek 1 sierpnia rozpoczynają się 38 Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w stolicy Portugalii z Papieżem Franciszkiem, które potrwają do 6 sierpnia, pamiętajmy w tych dniach w naszych modlitwach o młodych ludziach którzy uczestniczą w tym wydarzeniu, aby doświadczenie wspólnoty Kościoła pozwoliło im jeszcze bardzie odkrywać Boga w swoim życiu, ale też pamiętajmy w modlitwie o młodzieży z naszej wspólnoty parafialnej, aby ich serca każdego dnia otwierały się na Boga i drugiego człowieka. W gablocie są informacje o transmisjach w TVP z wydarzeń w Lizbonie. 
 1. W środę, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już we wtorek wieczorem. 
 1. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań. 
 1. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych. 
 1. W środy i piątki adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. 
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. 
 1. W czwartek pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe święte powołania do kapłaństwa. 
 1. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.30 Zachęcamy aby w tym dniu uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. 
 1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi. 
 1. Z racji przypadającego w sobotę 5 sierpnia wspomnienia Matki Bożej Śnieżnej uroczystości odpustowe na Śnieżnicy, więcej informacji na plakacie w gablocie. 
 1. W przyszła niedzielę 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. 
 1. W przyszłą niedziele z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. porannej zmian tajemnic Żywego Różańca 
 1. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Potok za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Łabuzy i Seusy 
 1. W dniach 4-11 sierpnia odbędzie się 43 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę, zapisy dla chętnych w parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej w Domu Parafialnym w dniach od 31.07-03.08 w godz. 18.00-20.00, natomiast spotkanie przed pielgrzymkowe w tymże miejscu 07 tj. w poniedziałek o godz. 20.00. Pielgrzymi którzy wyruszą 4 sierpnia w piątek z Mszany Dolnej zatrzymają się przy naszym kościele na odpoczynek ok. godz. 10.45 
 1. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce 5 sierpnia w sobotę do godz. 11.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na Wschodzie. Sprzęt można złożyć na parkingu miedzy plebanią a cmentarzem od rana do godz. 11.00 
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”, polecamy artykuły zapowiadające rozpoczynające się niebawem w Portugalii Światowe Dni Młodzieży
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • poniedziałek 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter
 • wtorek 1 sierpnia - Matka Boża Anielska
 • wtorek 1 sierpnia - św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła
 • środa 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, patron proboszczów
 • piątek 5 sierpnia – Matka Boża Śnieżna – patronka kobiet oczekujących poczęcia

  W związku z prośbą filmowców o zgodę na realizację ujęć filmowych na parkingu przy cmentarzu dnia 4 sierpnia od godz. 13.00 – 17.00 i aby umożliwić to zadanie ekipie filmującej, bardzo proszę aby w tym dniu nie parkować samochodów w części przylegającej do drogi głównej a jedynie w głębszej części parkingu.

  Wójt Gminy Mszana Dolna informuje, że wnioski w sprawie zwrotu podatku akcyzowego będą przyjmowane od 1.08 do 31.08.2023 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy

  Do wniosków należy dołączyć faktury potwierdzające zakup paliwa za okres od 1 lutego 2023 do 31 lipca 2023 r. oraz należy podać nr rachunku bankowego, na który zostanie przelany należny zwrot podatku akcyzowego

  Wszystkim korzystającym w tych dniach z wakacyjnego wypoczynku życzymy dobrego czasu urlopu i aby obcowanie z pięknem otaczającego nas świata przybliżało nas do jego Stwórcy. 

393249
Dzisiaj: 132
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,248