1. Dziś z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców i korzystających z środków transportu. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia zostaną przekazane do MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy 
 1. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań. 
 1. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych. 
 1. W środy i piątki adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. 
 1. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Czarnoty i Kulówka za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Potok 
 1. W dniach 4-11 sierpnia odbędzie się 43 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę, zapisy dla chętnych w parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej w Domu Parafialnym im. Ks. Antoniego Pawlity w dniach od 31.07-03.08 w godz. 18.00-20.00, natomiast spotkanie przed pielgrzymkowe w tymże miejscu 07 tj. w poniedziałek o godz. 20.00
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych. 
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Niedzieli”:  polecam artykuł „Współczesność w Biblii” – czy opowieści o Kainie i Ablu, o potopie, o wieży Babel są nadal aktualne? Co przez nie mówi do współczesnego człowieka autor biblijny.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • poniedziałek 24 lipca – św. Kinga, dziewica
 • wtorek 25 lipca - św. Jakub Apostoł
 • wtorek 25 lipca – św. Krzysztof , patron kierowców i podróżujących
 • środa 26 lipca – św. Joachim i Anna, rodzice NMP
 • piątek 28 lipca – św. Szarbel Makhuf
 • sobota 29 lipca – św. Marta, Maria i Łazarz

 

Wszystkim udającym się i korzystającym z wakacyjnego wypoczynku życzymy aby ten czas pozwolił nabrać sił do podejmowania codziennych obowiązków.

Nie róbmy sobie wakacji od Pana Boga, i pamiętajmy o słowach św. Augustyna: że „jeżeli Bóg w życiu jest na pierwszym miejscu to wszystko znajdzie się na właściwym miejscu”.

411611
Dzisiaj: 32
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,420