1. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia zostaną przekazane do MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy 

 1. Jeszcze raz serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia naszej modlitwy za zmarłych w ubiegłą niedzielę na cmentarzu. 
 1. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Gocołki, Pyrze, Czarnoty i Kulówka za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego i ofiarę na cele inwestycyjne. W sierpniu prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa mieszkańców Zagródca. 
 1. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań. 
 1. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych. 
 1. W środy i piątki adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Zapraszamy na modlitwę i medytację w ciszy 
 1. Serdecznie dziękujmy parafianom za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii i utrzymanie cmentarza, dziękujemy również osobom, które pomogły w przeprowadzeniu tej zbiórki. 
 1. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Gocołki i Pyrze za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Czarnoty i Kurówka. 
 1. W Najbliższą sobotę to jest 22 lipca Ochotnicza Straż z Kasinki Małej będzie przeżywać Jubileusz 90–lecia istnienia, uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godzinie 14.00 podczas której będziemy dziękować za ludzi którzy przez te lata ofiarnie służyli w jej szeregach na rzecz naszej społeczności, i prosić o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla tych którzy obecnie narażając swoje życie i są zawsze gotowi przyjść nam z pomocą. 
 1. W dniach 4-11 sierpnia odbędzie się 43 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę w tym roku pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, zapisy w naszej parafii w kancelarii parafialnej w środę 19.07. i piątek 21.07. po wieczornej Mszy Św., szczegółowe informacje na plakacie w gablocie przy wejściu głównym do kościoła. 
 1. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce 5 sierpnia (sobota) do godz. 11.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na Wschodzie. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń i na ulotkach. Przypomnimy o tym w niedzielę poprzedzającą zbiórkę 
 1. Osiedlowa Spółka Wodna „Stawisko” w Kasince Małej zaprasza użytkowników wodociągu „Stawisko” na walne zebranie udziałowców. Zebranie odbędzie się 22 lipca (sobota) o godz. 17.00 w budynki Szkoły Podstawowej nr. 1 w Kasince Małej. Podczas spotkania będzie przedstawione sprawozdanie finansowe za rok 2022, oraz podjęte sprawy bieżące. 
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych. 
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • wtorek 18 lipca - św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
 • czwartek 20 lipca - bł. Czesław, prezbiter
 • sobota 22 lipca - św. Marii Magdaleny

Wszystkim korzystającym z wakacyjnego wypoczynku życzymy udanego urlopu. W czasie wakacji nie zapominajmy o spotkaniu z Panem Bogiem.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty

śp. Michalinę Jackowiec i śp. Adama Cieża

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

399652
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,810