1. Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 16.00 Msza święta

2. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

3. Do piątku o godz. 17.30 nabożeństwa czerwcowe

4. We czwartek, 29 czerwca, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. W kaplicy na Zagródcu o godz. 8.15. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.

5. W I sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, odpust parafialny. Sumę odpustową odprawi ks. Kanonik Paweł Rybski, nowy proboszcz parafii. Przywitamy go serdecznie. Na sumę zapraszamy wszystkich parafian, asysty do feretronów, orkiestrę, strażaków, dzieci I-komunijne, do sypania kwiatów. Po Mszy o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Dyzmy, Gawrony, Krupy za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Górnie i Kalety

8. Dzisiaj żegnamy Ks. Grzegorza Litputa. Ks. Grzegorz, jako diakon przygotowywał się do święceń kapłańskich, odbywając u nas praktykę duszpasterską. Dziękujemy mu za piękne włączenie się w życie parafii, zwłaszcza katechizując, opiekując się ministrantami i lektorami, głosząc kazania. Pod koniec sierpnia obejmie stanowisko wikariusza parafii w Jabłonce. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej.

9. U ubiegłym tygodniu odeszły do Pana ś.p. + Teresa Żądło i ś.p. + Halina Nawara. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...

Jako proboszcz tej parafii przez ostatnie sześć lat, dziękuję za dobrą współpracę, za to, że wzajemnie wspomagaliśmy się na drodze naszego ziemskiego pielgrzymowania. Cieszę się, że przez te lata wiele zrobiliśmy gdy idzie o inwestycje. Za wszelkie niedociągnięcia – przepraszam. Jako emeryt nadal chcę służyć parafii, zwłaszcza w sprawowaniu sakramentów świętych.

 

399649
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,807