1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Dzisiaj Msze św. o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00

2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze święte jak w dniu dzisiejszym

3. Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, które obowiązuje do niedzieli 9 kwietnia (może być przedłużone), we Mszy św. w kościele może uczestniczyć maksymalnie 1 osoba na 20 m2. Msze św. o 8.30, 10.00 i 11.30 będą odprawione na placu przed plebanią, z zachowaniem przepisów sanitarnych, stojąc w odległości 2 metry od siebie (rodziny mogą stać razem). Maseczki obowiązkowe.

4. Ofiarę można złożyć po Mszy świętej przy wyjściach z miejsca modlitwy. W przyszłą niedzielę, święto Bożego Miłosierdzia, składka przeznaczona na budowę naszej kaplicy

5. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Płoskonki za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Szczypki

Drodzy Parafianie. Przeżywając radość ze Zmartwychwstania Pańskiego pozwalamy się ogarnąć temu wielkiemu zdumieniu, jakie rodzi pusty grób. Pan prawdziwie powstał z martwych, i żadne skały i straże nie mogą zamknąć Go w niemocy śmierci. On żyje w naszych sercach przez wiarę pokorną, prostą i ufną, która nie stawiała przeszkód Jego Mocy. Taką wiarę miały pobożne Niewiasty. Spotkawszy Pana otrzymały misję zaniesienia dobrej wiadomości o zmartwychwstaniu Jego uczniom. Apostołom zaś Chrystus nakazał, aby udali się do Galilei, gdzie wyznaczył im spotkanie. Tam, umocnił ich wiarę rozmawiając z nimi, jedząc i pijąc. Dzisiaj przeżywamy wiele trudności i problemów, braków, lęków i obaw o przyszłość. Martwimy się o siebie i o innych. Chrystus wchodzi w te nasze niepokoje i rozprasza zwątpienie, niewiarę. Udziela nam w Eucharystii swych łask i świateł, mocy i darów, które pozwalają nam patrzeć na życie przez pryzmat zmartwychwstania. Niech zatem Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą czasem odnawiania się i umacniania w nadziei. Niech przyniosą wiele radości i pokoju. Niech blask nowego życia, będzie dla nas wszystkich zadatkiem naszej szczęśliwej wieczności.

Z darem modlitwy – Wasi Duszpasterze

399654
Dzisiaj: 39
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,812