1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Modlimy się z wiarą i ufnością o ustanie epidemii. Obowiązuje dekret o ograniczeniach w związku z nową falą epidemii. W nabożeństwach nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 20 m kwadratowych, a więc w naszej świątyni maksymalnie 38 osób. Na Mszę świętą będzie wpuszczane do kościoła tylko 38 osób, w tym te, które zamówiły intencję mszalną (nie więcej niż 5 osób i o ile przyjdą na czas). Tych , którzy uczestniczą w liturgii na zewnątrz kościoła bardzo prosimy o zachowanie dystansu, także podczas przystępowania do Komunii świętej. W kościele proszę zajmować co drugie miejsce.

2. Dzisiaj tradycyjnie święcimy palmy, na pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Nie będzie procesji z palmami, poświęcenie w skróconej formie

3. W środę będzie okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do 12.00 i po południu od 14.00 do 17.00 (przerwa półgodzinna o 10.00 i 15.30). Spowiadać będziemy w kościele, na salce pod plebanią, a jak będzie ciepło to też na zewnątrz. Przy konfesjonałach będą specjalne chusteczki antybakteryjne, proszę przecierać folię przy konfesjonale i zachować odległość

4. ŚWIETE TRIDUUM PASCHALNE w kościele będzie tylko z 38 wiernymi wewnątrz kościoła. Prosimy starsze osoby, słabe, aby modlili się w domu. Wszystkie obrzędy będą transmitowane w telewizji, a na TVP 3 z katedry wawelskiej

5. Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Od godz. 19.00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 23.00.

6. Wielki Piątek – Liturgia będzie sprawowana o godz. 15.00 i 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie do północy. Nie może być jednak więcej niż 38 osób w kościele.

7. Wielka Sobota. Zapraszamy od rana na modlitwę i adorację. Proszę, aby w kościele nie było jednocześnie więcej niż 38 osób. Cześć Krzyżowi Świętemu oddajemy przez przyklęknięcie lub głęboki ukłon. Proszę nie całować i nie dotykać. Wejście będzie głównymi drzwiami a wyjście bocznymi. Następne osoby wchodzą dopiero po wyjściu tych, którzy przyszli wcześniej. Jeżeli będzie nas więcej, bardzo proszę, aby nie przedłużać modlitwy, by każdy mógł pomodlić się przy Grobie Pańskim.

8. Błogosławieństwo pokarmów będzie co godzinę od godz. 8.00 do 14.00. Święcić będziemy na placu przed plebanią. Tu też zachowajmy dystans, rozłóżmy się po całym placu.

9. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00.

10. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny, zgodnie z dekretem we Mszy św. może uczestniczyć do 38 osób (łącznie ze służbą ołtarza). Aby umożliwić jak największej liczbie Parafian uczestniczyć w liturgii, Msze Święte będą o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Jeżeli pozwoli pogoda Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 będą odprawiane na placu przed plebanią. Proszę się dobrze ubrać, zabrać parasole i rozłożyć się po całym parkingu i wokół kościoła. Śpiewy na wszystkich nabożeństwach ograniczymy do minimum. Podobnie w Poniedziałek Wielkanocny

W związku z tym bardzo prosimy o nie wjeżdżanie samochodami na parking przed plebanią, samochody zostawmy na innych parkingach (od soboty do poniedziałku)

11. Na ołtarzu Matki Bożej znajdują się projekty witraży do naszej kaplicy, prosimy je zobaczyć, ewentualne uwagi przekazać ks. proboszczowi. Wszystkie przedstawiają Chrystusa Zmartwychwstałego. Można też zobaczyć na stronie parafialnej w zakładce „Multimedia”

12. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Lipienie i Michalaki z ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Płoskonki

13. Drodzy Parafianie, przeżywajmy te najważniejsze dla nas chrześcijan dni jak najgłębiej i jak najpobożniej, w kościele (część z nas) a zwłaszcza w rodzinach. Może przystroić Krzyż i umieścić Go w centralnym miejscu. W Wielkanoc na modlitwę zapalmy świecę, która przypomni na Chrystusa Zmartwychwstałego

JESZCZE RAZ PROSIMY O ZACHOWANIE PRZEPISÓW SANITARNYCH. TO DLA NASZEGO WSPÓLNEGO DOBRA. MY KSIĘŻA BĘDZIEMY ZAJĘCI SPRAWOWANIEM LITURGI, NIE BĘDZIEMY PILNOWALI PORZĄDKU. DLATEGO BARDZO PROSZĘ O WYPEŁNIANIE POLECEŃ PANA KOŚCIELNEGO, KTÓREGO PROSIMY O ZADBANIE O TO, ABY TE PRZEPISY BYŁY ZACHOWANE

411610
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,419