1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30, (oraz w piątki po Mszy św. o godz. 6.30 i w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 prowadzona przez samych parafian). Młodzież zaprasza na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 19.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej

3. Przyszła II Niedziela Wielkiego Postu będzie przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami „Ad Gentes”. Co roku wolontariusze świeccy wyjeżdżają na tereny misyjne lub na Wschód. Także w tym roku grupa 9 wolontariuszy przygotowuje się do wyjazdu, a wśród nich nasz parafianin. Przedstawimy go w przyszłą niedzielę. Ofiarami do puszek przed kościołem wesprzemy całą grupę, na wyjazd i na dzieła przez nich prowadzone

4. W środę – Nowenna do MBNP i Msza św. w intencji próśb i podziękowań, w piątek Msza św. wspólna za zmarłych. W środę o od 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

5. Dziękujemy za złożone ofiary na budowę naszej kaplicy

6. Serdecznie prosimy Parafian o pozbieranie ofiar na kwiaty do Bożego Grogu, na wszystkich osiedlach, podobnie jak w latach ubiegłych. W ubiegłym tygodniu ofiarę złożyli mieszkańcy osiedla Muchówka

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Muchówka za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Kanie i Bydłonie

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana z naszej parafii ś.p. + Franciszek Mrażek
Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie

9. DLA MŁODZIEŻY

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej przygotowało ciekawą propozycję "40 DNI DLA DUCHA", która może pomóc owocnie przeżyć Wielki Post. Szczegóły na stronie www.crosspost.pl, tam można się zarejestrować. Wiele naprawdę ciekawych propozycji.

Podejmij 40-dniowe wyzwanie, które ma na celu konkretną pracę nad sobą z wykorzystaniem narzędzi, które w Kościele są od zawsze: modlitwy, postu i jałmużny.
Chcemy przede wszystkim pomóc Ci ożywić Twoją modlitwę, która prowadzi do pogłębiania relacji z Bogiem, z innymi ludźmi, ze sobą.

Przygotowaliśmy dla Ciebie:
• FILMY i PODCASTY, które będą wprowadzać Cię w kolejne etapy treningu
• SPOTKANIA ON-LINE z duszpasterzami
• PLANER, który pomoże Ci wykorzystać czas Wielkiego Postu najlepiej jak się da

Zeszyty (gratis) które pomogą w tym przeżywaniu Postu są na bocznym ołtarzu i w zakrystii.

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878