1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Cieszymy się, że w niedługim czasie wyjedzie z taką posługą nasz parafianin, Szymon Skolarus. Zaraz po ogłoszeniach skieruje do nas krótkie słowo. Cieszymy się, że odpowiedział na głos Pana. Znajduje się w grupie misjonarzy świeckich, którzy wyjadą w różne strony świata. . Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła, do czego zachęcamy

3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Cały obecny rok jest mu poświęcony. W każdą środę po Mszy Świętej o godz. 6.30 będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

4. W I piątek miesiąca Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź święta rano od godz. 6.00, po południu od godz. 16.00

5. W I sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o 7.00

6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, oraz w piątek po Mszy św. o 6.30 i w niedzielę po Mszy św. o 11.30 odprawiana przez parafian. Młodzież zaprasza na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 19.00

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00

8. Dziękujemy osiedlom: Bydłonie, Lipienie, Krupy, Górnie, Zagroda, Misato, Stożki, Pyrze i Gocołki, Podświątkówka, Kowale i Babiarze, Kaczmarczyki, Pod Niebem i Juszczaki, Siekacze, Kanie, Łabuzy i Pod Górą, Widzisze Dolne, Michalaki, Podleśniaki, Kopcie i Niedośpaiły, Kotarby, Ksiki, Dyzmy, Kalety, Woźniaki za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: ś.p. +Władysława Łabuz, + Zofia Szarek (pogrzeb dziś o 13.30), + Władysław Kotarba (pogrzeb w poniedziałek o 13.00), + Franciszek Cież (pogrzeb w poniedziałek o 15.00). Pół godziny przed pogrzebami modlitwa różańcowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

10. W tym tygodniu patronuje nam:
– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878