1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!”

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. Zapraszamy na Msze święte kolędowe o godz. 17.00
Poniedziałek – oś. Grochale ,Pod Górą, Łabuzy, Stożki, Zapotocze, Zagroda
Wtorek - oś. Pulkówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpoiały, Kotarby, Chowańce, Łęg, Młyn, Hyrb, Siekacze, Pod Groblą
Czwartek - oś. Świątkówka, Podświątkówka, Dziergonie, Gliniki, Kafle, Snoza, Nawary, domy koło Poczty
Piątek - oś. Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale, Michalaki, Płoskonki, Lipienie
Sobota - oś. Łabuzy, Seusy, Potok. Szczypki
Nie wymieniamy wszystkich osiedli, rejony podobne jak podczas kolędy

4. W każdą środę i piątek od godz. 16.30 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, którą kończymy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy lub Koronką do miłosierdzia Bożego.

5. Radę Parafialną zapraszam za spotkanie we czwartek o godz. 18.00

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Reszta oś. Łopuszne za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Lachy

7. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

 

 

406473
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,881