1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. Po południu o godz. 15.30 Nieszpory i o 16.00 Msza św

4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a w piątek o 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msz św. wspólna za zmarłych

5. Dziękujemy za ofiarę na budowę kaplicy przedpogrzebowej

6. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa,.

7. Od jutra zapraszamy na godz. 17.00 na Msze święte kolędowe, w czasie których będziemy się modlić za poszczególne rejony Parafii. Zapraszamy przedstawicieli każdej rodziny. Kto nie zabrał jeszcze wody święconej, można to uczynić dzisiaj lub w sam dzień. Podczas Mszy świętej odmówimy Akt oddania Rodziny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy świętej każda rodzina otrzyma obrazek z tą modlitwą i prosimy o odmówienie jej w gronie całej rodziny. Po Mszy świętej można złożyć na bocznym ołtarzu ofiarę dla Pana Kościelnego i Organisty, pamiętając, że jest to ich wynagrodzenie za całoroczną pracę. Można też złożyć ofiarę dla ministrantów.
W tym tygodniu zapraszamy:
Poniedziałek – oś. Cieże i Bolisęgi
Wtorek - Os. Kalety, Górnie, Krupy, Gawrony, Dyzmy, Miasto
Czwartek - Os. Widzisze, Kulówka, Brzegi
Piątek - oś. Łopuszne, Lachy, Ksiki, Baroszki
Sobota - oś. Kanie do Cieżaki
Nie wymieniamy wszystkich osiedli, ale rejony są mniej więcej jak podczas kolędy

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Jakubiaki Żądły za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy Resztę os. Łopuszne

9. W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;
– w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

 

411610
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,419