1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. Dziś po południu o godz. 15.30 Nieszpory, a o godz. 16.00 Msza święta

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Okazja do spowiedzi rano od godz. 6.00, po południu od godz. 16.00.W sobotę o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi

4. We wtorek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze święte we wtorek o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00. Na mszy św, o godz. 17.00 poświęcenie świec dzieci klas trzecich

5. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Lachy za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Cieżaki

7. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii ś.p. + Halina Uchacz Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci

8. W tym tygodniu patronują nam:
– w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;
– w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

 

411605
Dzisiaj: 26
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,414