1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. W niedziele dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów. Zachowujmy przepisy sanitarne, zachowując odpowiedni dystans, dezynfekując ręce. Bardzo prosimy podczas Rorat zostawiać ławeczki przed ołtarzem dla dzieci

3. Od dzisiaj można nabyć przed kościołem, w zakrystii i kancelarii opłatki na stół wigilijny. Ofiary dobrowolne. W zakrystii można też nabyć świece na stół wigilijny, które powinny być w każdej rodzinie. Ofiary, przynajmniej 7 zł, są przeznaczone na CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta rano od godz. 6.00 a po południu od 16.00

5. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu o godz. 7.00

6. W przyszłą niedzielę wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego

7. Przy głównym wejściu do kościoła umieściliśmy ”bezdotykową” kropielnicę z wodą święconą

8 Dziękujemy mieszkańcom osiedli Górnie i Kalety za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Ksiki i Woźniaki

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana ś.p. + Aleksandra Woś Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spo0czywanie.

W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 

406471
Dzisiaj: 2
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,879