1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

2. O godz. 15.30 Nieszpory, a o godz. 16.00 Msza święta

3. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencji próśb i podziękowań, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych

4. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Od przyszłej niedzieli aż do poniedziałku wielkanocnego Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. W kaplicy na Zagródcu o godz. 10.00.
Roraty w dni powszednie o godz. 17.00. W każdą niedzielę Adwentu dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, oczywiście z zachowaniem przepisów epidemicznych

5. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia przed kościołem, także w zakrystii i kancelarii. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na wynagrodzenie dla Pana Organisty. Nabywanie opłatków w parafii jest wyrazem łączności ze wspólnotą. Dla każdej rodziny przygotowaliśmy gratisowy kalendarz na przyszły rok, z informacjami o parafii

6. W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 16.45 polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian.

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Gawrony, Krupy, Dyzmy za ofiarę na sprzątanie Kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Górnie i Kalety.

8. W ubiegłym tygodniu Pan powołał z naszej parafii do wieczności: ś.p. + Mariana Wydra i ś.p. + Marię Mucha – Wieczny odpoczynek racz in dać Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878