1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w piątek 18 września o godz. 18.00.

3. Jutro, w poniedziałek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. We wtorek, Matki Bożej Bolesnej, Patronki kaplicy na Zagródcu. Suma odpustowa w kaplicy w przyszłą niedzielę o godz. 10.00

4. Dziś o godz. 16.00 Msza św., a o godz. 18.00 kolejne nabożeństwo fatimskie, na które wszystkich zapraszamy

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

6. W Piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Jędrzkowce, Daniele, Dwór, Pod Groblą za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg, Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle

8. Trwa nabór na bezpłatne warsztaty ”Dzieci naszą przyszłością”, celem spotkań jest wzmocnienie rodziców na drodze wychowania swoich pociech.
Więcej informacji na plakatach przed kościołem i na stronie gminy Lubień

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.

 

411607
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,416