1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Dzisiaj godz. 15.30 Nieszpory i o 16.00 Msza święta

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencji próśb i podziękowań

4. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

5. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Pulkówka, Górki, Hyrb, Podlesniaki, Kopcie, Niedośpiały, Kotarby, Chowańce za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego i za ofiarę na budowę kaplicy. W październiku prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa mieszkańców osiedli: Miasto, Za Doliną, Gawrony, Krupy, Dyzmy, Górnie, Kalety

6. W najbliższą sobotę 26 września odbędzie się kolejna Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń. Chętni na wyjazd proszę o zgłoszenie do wtorku. Jeżeli będzie większa liczba zamówimy autobus lub busa

7. Dziękujemy za ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę na budowę kaplicy

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg, Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Reszta Zadworza

9 Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, Niedziela, są do nabycia przy figurze św. Antoniego

10. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: ś.p. + Marię Sawina i ś.p. + Krzysztofa Nawarę Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
• 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

 

406474
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,882