1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. O godz. 15.30 Nieszpory, godz. 16.00 Msza święta

3. W przyszłą niedzielę, 13 września zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Nabożeństwo przygotowują mieszkańcy osiedli: Pukówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały, Kotarby, Chowańce

4. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na budowę kaplicy

5. We wtorek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.

6. Dziękujemy bardzo za pięknie przygotowane Dożynki. Osiedla przygotowujące, oprócz pięknego wieńca dożynkowego, oprawy modlitewnej i muzycznej, złożyły 6300 zł. na budowę kaplicy

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Widzisze za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Jędrzkowce, Daniele, Pod Groblą, Dwór

9. Przypominamy o obowiązku zastosowania się do przepisów w celu unikania zarażenia wirusem. Ubierajmy maseczki, dezynfekujmy ręce

10. Jutro w godz. 13.00 – 13.30 na parkingu przed kościołem będą przeprowadzone badania osteoporozy, zakwaszenia organizmu, koronawirusa. Szczegóły na tablicy ogłoszeń

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana pochodzący z naszej parafii ś.p. + Bolesław Stożek Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie

 

 

411608
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,417