1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców, pasażerów i pojazdów z okazji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone dla misjonarzy na zakup środków transportu

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 7.00 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej

6. Zebranie osiedli organizujących tegoroczne dożynki odbędzie się dzisiaj w niedzielę 26 lipca o godz. 14.00 przy kapliczce U Lacha

7. Każda parafia archidiecezji krakowskiej ma obowiązek raz w roku zaprosić parafię budującą kościół i wspomóc materialnie. W przyszłą niedzielę będzie się z nami modlił, wygłosi kazania ksiądz z parafii Kraków-Pychowice. Ofiara będzie przeznaczona na budowę kościoła. Chociaż sami budujemy kaplicę przedpogrzebową, wesprzyjmy to dzieło.

8. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka ma inny charakter, ponieważ muszą być zachowane wszystkie przepisy związane z walką w koronawirusem. W tym roku początek pielgrzymki z Wawelu 6 sierpnia, po Mszy św. o godz. 7.00. W naszym członie pielgrzymki może być tylko 150 osób (dekanat Mszana Dolna ok. 25 osób). Zapisy będą w Domu Parafialnym w Mszanie Dolne, przy parafii św. Michała Archanioła 1 sierpnia od godz. 18.00Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłoszenia po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00 lub w kancelarii parafialnej. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

9. Dziękuję parafianom, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiarę na budowę kaplicy

10. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Bolisęgi za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale

11. 2 sierpnia 2020 r. o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie inauguracyjna Zagórzańska Msza Święta. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Młodzieżowy Zespół Regionalny Dolina Mszanki. Po Mszy świętej, na placu przed kościołem, Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników zorganizują mini-kiermasz swoich wyrobów, a członkowie Zespołu Regionalnego wystąpią z krótkim programem artystycznym.
Zachęcamy wszystkich Zagórzan do ubrania się w zagórzański srój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
• 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
• 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878