1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msz św. w intencji próśb i podziękowań. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych

5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17.30, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź rano od 6.00 po południu od 16.30

7. W przyszłą niedzielę składaka na budowę kaplicy

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Lipienie i Michalaki

9. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela znajdują się przy figurze św. Antoniego

9a. Wyjazd autobusu do Kalwarii Zebrzydowskiej 14.08.2020 (piątek)
* z Górnej Wsi o godz. 4.15
8 z parkingu obok cmentarza o godz. 4.30
Wyjście na dróżki 13 i 14 sierpnia o godz. 7.00 z Placu Rajskiego

13 sierpnia – dojazd we własnym zakresie
Zapisy na autokar zbierane będą w zakrystii od dzisiaj do przyszłej niedzieli (włącznie)
Opłata za przejazd będzie zbierana w autobusie

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana do Pana ś.p. + Michał Łacny, ś.p. + Teresa Stożek, ś.p. + Maria Kozak – Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

11. Ogłoszenie Wójta Gminy Mszana Dolna:
Zapraszamy mieszkańców Gminy Mszana Dolna zainteresowanych wymianą starych pieców węglowych, termodernizacją budynków oraz montażem paneli PV na konsultacje pn „Mobilne biuro”. Które odbędą się we wtorek 04.08.2020 r. w godzinach 13.00 do 15.00 w Urzędzie Gminy Mszana Dolna


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia. Jest Patronem Księdza Dominika. Pamiętajmy o nim w modlitwie

 

411613
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,422