1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

4. W przyszła niedzielę uroczystość I Komunii Świętej, SP nr 1 o godz. 10.00 i SP nr 2 o godz. 11.30. Spowiedź w sobotę o godz. 9.00. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.00, 11.30 i 16.00. W kaplicy na Zagródcu o godz. 10.00 (SP nr 3)

5. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe (niedziela o godz. 15.30)

6. Dożynki parafialne, które będą podziękowaniem za plony i błogosławieństwo w pracy, w prowadzeniu firm, zakładów pracy planujemy na 30 sierpnia. O organizację „Dożynek” prosimy mieszkańców osiedla Cieże, Bolisęgi, Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale

7. 12 lipca odprawimy Mszę świętą na cmentarzu. Bardzo prosimy mieszkańców osiedli: Jędrzkowce, Daniele, Pod Groblą, Dwór, Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle, Reszta Zadworza o wykoszenie i wywiezienie trawy z rowów koło cmentarza, plebanii i parkingu. Proszę o kontakt z Kościelnym

8. Msze święte dziękczynne na zakończenie roku szkolnego będą odprawione w naszym kościele: Szkoła Podstawowa nr 1 we czwartek o godz. 9.00, Szkoła Podstawowa nr 2 w piątek o godz. 16.00. Dyrektorzy i Rady Rodziców zapraszają uczniów, nauczycieli, pracowników oraz rodziców na te Msze św. dziękczynne

9. Nabożeństwo Fatimskie w lipcu prosimy o przygotowanie osiedla: Reszta Zadworza, Świątkówka, Podświątkówka

10. Dziękuję bardzo serdecznie za ofiarę na budowę kaplicy. Już otrzymaliśmy zgodę, przystępujemy do budowy. Dziękuję parafianom, którzy pomogli pozałatwiać zezwolenia. Zapraszam Radę Parafialna na spotkanie w środę po Msz św. wieczornej

11. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Cyrki i Szarki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o przygotowanie kościoła prosimy rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii

12. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

 

406474
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,882