1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Dziś w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 11.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Od poniedziałku do czwartku procesje podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. We czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i podziękowanie dzieciom sypiącym kwiaty i chłopcom, którzy dzwonili na dzwonkach

2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza św. wspólna za zmarłych. Z racji tej uroczystości w piątek nie obowiązuje post.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy budującym ołtarze, dekorującym trasę, strażakom, policji, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom, orkiestrom. To wszystko było wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii, którego prosiliśmy o błogosławieństwo dla całej parafii.

4. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

5. Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg, Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle za przygotowanie wczorajszego nabożeństwa fatimskiego, zamówioną Mszę św. i ofiarę na budowę kaplicy. W przyszłym miesiącu Mszę św odprawi ks. Jan Bierowicec, który obchodzi srebrny Jubileusz Kapłaństwa. O przygotowanie nabożeństwa prosimy osiedle Reszta Zadworza

6. Rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 zbierają przed kościołem podpisy w sprawie stołówki szkolne. Prosimy o zainteresowanie się

7 Dziękujemy mieszkańcom osiedla Cieżaki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Cyrki i Szarki


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

 

411608
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,417