1. Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest Jego wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.

2. Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30 (niedziela 15.300

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a za dwa tygodnie Uroczystość Trójcy Świętej, kiedy to kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Ponieważ w tym roku, ze względu na pandemię nie było spowiedzi parafialnej przed Wielkanocą, dlatego będzie taka okazja przez cały dzień w pierwszy piątek czerwca. Więcej powiemy w przyszłą niedzielę

4. 11 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Co roku tak uroczyście wyznawaliśmy naszą wiarę w obecność Pana Jezusa po postacią chleba. W tym roku nie możemy się gromadzić w dużych grupach. Nie możemy jednak przerwać tej pięknej tradycji tym bardziej wierząc, że ostatecznie wszystko jest w ręku Boga. Dlatego w tym roku inaczej będziemy prosili Jezusa o błogosławieństwo. Kapłan z Najświętszym Sakramentem przejedzie przez całą parafie. Ołtarze będą: I – na Zapotoczu, II - na osiedlu Miasto, III – U Lacha, IV – Zagródce. Będziemy stali wzdłuż drogi i przy ołtarzach. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00. Już dziś pomyślmy jak udekorować trasę, a zwłaszcza domy

5. I Komunia Święta odbędzie się 28 czerwca w małych grupach

6. Wreszcie otrzymaliśmy zgodę od konserwatora zabytków i inne zgody i opinie. Projekt został złożony w starostwie powiatowym, czekamy na ostateczne zatwierdzenie budowy kaplicy. Dziękuję tym, którzy składali ofiary na konto lub osobiście. Ciągle były telefony o konto (podobno ciężko znaleźć na stronie), dlatego na stronie parafii umieściliśmy aplikację pozwalającą na składanie ofiar bezpośrednio na stronie. Skorzystaliśmy z zaproponowanej oferty

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Jakubiaki Żądły za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Reszta os. Łopuszne

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności ś.p. + Stanisława Sobczak Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie

393242
Dzisiaj: 125
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,241