1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też jutrzejszą 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych. Jutro o godz. 9.00 Msza święta dziękczynna za dar św. Jana Pawła Wielkiego, którego będziemy prosili o orędownictwo za nami u Boga. Przez cały dzień kościół będzie otwarty, przychodźmy, by modlić się przy Jego relikwiach. Było zaplanowanych wiele wydarzeń, ale ze względu na panującą epidemię zostały odwołane lub z małą ilością wiernych. Zachęcamy do duchowej pielgrzymki do Wadowic, Rzymu, Krakowa dzięki transmisjom telewizyjnym

3. W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Zapraszamy na modlitwę, bo trzeba nam prosić Pana o dobre urodzaje, o zachowanie od klęsk żywiołowych. W tych dniach odprawimy procesję wokół kościoła o 6.15 rano, a następnie Msza święta

4. Od dzisiaj w nabożeństwach w kościele może uczestniczyć większa liczba wiernych. W naszym kościele może być ok. 40 osób. Prosimy, aby zajmować miejsca w odpowiedniej odległości, po całym kościele. Także na zewnątrz kościoła zachowujmy 2 metrowe odległości. Wszystkich obowiązują maseczki.

5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30 (niedziela 15.30). Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną septennę (7 dni) będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Widzisze, Jędrzkowce, Daniele Pod Groblą, Dwór za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego i ofiarę. W czerwcu prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa osiedla: Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg, Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Bartoszki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Jakubiaki i Żądły

 

393243
Dzisiaj: 126
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,242