1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy Biskupią Wizytację Kanoniczną. Ks. Bp Jan Zając modli się razem z nami, kieruje do nas słowo, błogosławi poszczególnym grupom i całej Parafii. Jutro ks. Biskup odwiedzi szkoły naszej parafii i paru chorych

3. Odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy niech będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 (także w piątki po Mszy św. o godz. 6.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 prowadzona przez samych parafian) oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

4. Dziękujemy osiedlom: Podleśniaki, Kopcie, Niedośpaiłay, Krupy, Muchówka, Bolisęgi, Muchy, Bydłonie, Kanie, Cieże, Kaczmarczyki, Juszczaki, Ksiki, Świątkówka, Kalety, Górnie, Woźniaki, Lachy, Lipienie, Podświątkówka, Grochale, Pod Górą, Łabuzy, Stożki, Jędrzkowce, Daniele, Dwór, Pod Groblą, Zagroda, Szarki, Cyrki, Pyrze, Gocołki za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu

5. Dziękujemy rodzicom młodzieży, która przyjęła dziś sakrament bierzmowania za ofiarę na sprzątanie kościoła oraz za dar ołtarza, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Kotarby i Chowańce


406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878