1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30, (oraz w piątki po Mszy św. o godz. 6.30 i w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 prowadzona przez samych parafian). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Wizytację Biskupią Parafii. Ks. Biskup Jan Zając chce się spotkać ze wszystkimi. Małżeństwa starsze (po 30 latach poślubię), Róże Różańcowe, Koło Radia Maryja zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00. Małżeństwa średnie (po 15 latach po ślubie) zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00. Małżeństwa młodsze do 15 lat po ślubie, dzieci, przedszkolaki zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30. Osoby starsze, samotne, wdowy i wdowców zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30. Radę Parafialną i Zespół Charytatywny zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 11.30. O godz. 16.00 (po Gorzkich Żalach) – Sakrament Bierzmowania.
W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne

5. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i o nowe powołania od godz. 18.00 do 19.00

6. W I piątek miesiąca Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź święta rano od godz. 6.00, po południu od godz. 16.00

7. W I sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o 7.00

8.Serdecznie prosimy Parafian o pozbieranie ofiar na kwiaty do Bożego Grogu, na wszystkich osiedlach, podobnie jak w latach ubiegłych. W ubiegłym tygodniu ofiarę już złożyły osiedla Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały

9. Strażacy dziękują za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla chorej Marianny

411624
Dzisiaj: 45
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,433