1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

2. Roraty ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17.00. W niedziele Adwentu dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30. Dzisiaj po południu o godz. 15.30 Nieszpory a o 16.00 Msza św.

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas (można je jeszcze nabyć w zakrystii i kancelarii). Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

4. Parafialna spowiedź adwentowa będzie w najbliższy czwartek 19 grudnia 2019 r. od godz. 8.00 do 12.00 (przerwa o godz. 10.00 – 10.30) i od 14.00 do 17.00 (przerwa od 15.30 – 16.00). W kaplicy na Zgródcu od godz. 14.00 do 15.00

5. Zbiórka darów dla ubogich potrwa do czwartku 19 grudnia 2019 r. Po zakończeniu zbiórki prosimy właścicieli sklepów, aby zebrane dary przywieźli ma plebanię, a Zespół Charytatywny prosimy o sporządzenie paczek i dostarczenie w sobotę 21 grudnia do potrzebujących. Prosimy o pomoc Panie, które to robiły w poprzednich latach oraz członków Rady Parafialnej

6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę kaplicy

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Lipienie i Michalaki za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Płoskonki

393243
Dzisiaj: 126
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,242