1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana.

2. Jutro o godz. 17.00 Roraty, dzieci niech przyniosą plansze z naklejkami z uczestnictwa w tych nabożeństwach.

3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę (opłatki i świece można jeszcze nabyć w zakrystii). Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00 (kaplica na Zagródcu o godz. 22.00).

4. We wtorek Msze święte tylko rano o 6.30 i o 7.00 ostatnie Roraty.

5. W środę, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 O godz. 15.30 uroczyste Nieszpory.

6. Podobnie w drugi dzień świąt, w czwartek 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika (we czwartek nie ma Nieszporów). Poświęcenie owsa na Mszy św. o godz. 7.00. Składka w tym dniu przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Płoskonki za złożoną ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Szczypki

8. Dzisiaj o godz. 14.30 w Szkole Podstawowej nr 1 Kasince Małej będą wystawione Jasełka, które wprowadzą nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Na przedstawienie serdecznie zapraszają dzieci wraz z opiekunami

9. Dziękujemy serdecznie za złożone hojnie dary bożonarodzeniowe. Przygotowano 34 paczki, za co bardzo dziękujemy sklepom, które zorganizowały zbiórkę jak i Paniom, które przygotowały paczki, oraz Panu, który te paczki dostarczył

10. Paradne Gosposie zapraszają na kiermasz wypieków przed kościołem

 

406473
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,881