1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2. Roraty ku czci Maryi Niepokalanej od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. W niedziele Adwentu dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30

3. Chorych parafian odwiedzimy w domach odwiedzimy w najbliższą sobotę 14 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii od dzisiaj do piątku

4. Zbliża się czas świątecznych zakupów. Zwyczajem lat ubiegłych, prosimy sprzedawców i właścicieli sklepów, aby umożliwili w swoich sklepach zbiórkę darów dla bardziej potrzebujących osób i rodzin z naszej parafii. Sposób zbierania darów jest podobny jak w latach ubiegłych. Zbiórka darów potrwa do czwartku 19 grudnia 2019 r. Po zakończeniu zbiórki prosimy właścicieli sklepów, aby zebrane dary przywieźli na plebanię, a Zespół Charytatywny prosimy o sporządzenie paczek i dostarczenie w sobotę 21 grudnia do potrzebujących. Prosimy o pomoc Panie, które to robiły w poprzednich latach, oraz członków Rady Parafialnej

5. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej można nabyć świece oraz opłatki na stół wigilijny.

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Lipienie i Michalaki

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
• 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

 

406472
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,880