1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wiara Kościoła – nasza wiara – jest z istoty wiarą eucharystyczną, wzrasta przy stole Eucharystii. Udział w Eucharystii, a zwłaszcza przyjmowanie Ciała Pańskiego, jest przecież realnym spotkaniem ze zmartwychwstałym Panem. Chodzi więc o to, abyśmy pogłębiali naszą świadomość, abyśmy zdali sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest Eucharystia i jak powinna ona kształtować nasze chrześcijańskie życie. Dzięki temu z jeszcze większą pobożnością będziemy przeżywali nie tylko niedzielną, ale każdą Mszę Świętą sprawowaną w naszej wspólnocie oraz gorliwiej trwali na adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. W niedziele dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

3. Od dzisiaj można nabyć przed kościołem, w zakrystii i kancelarii opłatki na stół wigilijny. Ofiary dobrowolne. W zakrystii można też nabyć świece na stół wigilijny, które powinny być w każdej rodzinie. Ofiary, przynajmniej 7 zł, są przeznaczone na CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

4. We wtorek, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne. Niech w naszych sercach jeszcze mocniej zabrzmi nakaz Chrystusa: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…”.

5. W środę 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary. O godz. 18.00 Nowenna do MBNP

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta rano od godz. 6.00 a po południu od 15.30 Adoracja w intencji kapłanów we czwartek bezpośrednio po Mszy św. W liturgii tego dnia wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego.

7. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu o godz. 7.00

8. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Na mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików i nałożenie dzieciom klas trzecich

9. W przyszłą niedzielę składka na budowę kaplicy przedpogrzebowej. Został już wyczyszczony teren po budowę, czekamy na pozwolenia

10. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Bolisęgi za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
• 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
• 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.
• 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
• 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

 

 

406473
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,881