1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dzisiaj do puszek przed kościołem.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty obejmiemy modlitwą podczas nabożeństwa różańcowego

3. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30 (w niedziele o godz. 15.30). Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

4. Dzisiaj o godz. 18.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kulówka, Czarnoty, Gocołki, Pyrze, Woźniaki i Ksiki za przygotowanie tego nabożeństwa i ofiarę 1350 zł na budowę kaplicy. Wszystkich serdecznie zapraszamy

5. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele misyjne, szczególnie pomoc polskim misjonarzom

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Reszta Łopusznego za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Lachy

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś.p. + Stanisława Uchacza, którego pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
• 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

411609
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,418