1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30 (w niedziele o godz. 15.30). Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

4. W przyszła niedzielę o godz. 18.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Do niesienia figury Matki Bożej na procesji i różańca przygotowują się mieszkańcy osiedli Kulówka, Ksiki, Woźniaki, Gocałki, Pyrze. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje parafialne

5. Dziś po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Dziękujemy różom składającym ofiary na cele misyjne. W ubiegłym miesiącu ofiary złożyły róże: Janiny Polańskiej ,Teresy Żądło i Stanisławy Nawara. Bóg zapłać

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Jakubiaki i Żądły za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Reszta Łopuszne

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy mieszkańców osiedli: Reszta Zadworza, Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg,Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle, Jędrzkowce, Daniele, Pod Grobą, Dwór o wykoszenie i wywiezienie trawy z rowów koło cmentarza, parkingu i plebanii.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 7 X – NMP Różańcowa

393243
Dzisiaj: 126
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,242