1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Dziś w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 11.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Od poniedziałku do czwartku procesje podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. We czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i podziękowanie dzieciom sypiącym kwiaty i chłopcom, którzy dzwonili na dzwonkach

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza św. wspólna za zmarłych. Z racji tej uroczystości w piątek nie obowiązuje post

4. W sobotę, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.

5. Dziękujemy młodzieży Oazowej za świadectwo, zachęcamy do wsparcia ich projektów składając dobrowolną ofiarę przed kościołem

6. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

7. Dożynki parafialne, które będą podziękowaniem za plony i błogosławieństwo w pracy, w prowadzeniu firm, zakładów pracy planujemy na 25 sierpnia. O organizację „Dożynek” prosimy mieszkańców osiedla Zagródce

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Świątkówka i Podświątkówka za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla: Pod Górą, Grochale, Łabuzy

9. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, telefony). Zbiórka będzie miała miejsce obok wejścia ca cmentarz (od strony plebanii) od jutra do piątku, czerwca godz. 11.00. kiedy to będzie odebrany zebrany sprzęt.
Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

10. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: s.p. + Stanisława Muchę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

399649
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,807