1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 10 czerwca czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30

4. W czwartek przypada obchodzone od 6 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W czwartek 13 maja kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O przygotowanie tego nabożeństwa prosimy mieszkańców osiedli Cieże i Bolisęgi.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej

7. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 (w niedziele o godz. 15.30)

8. W czwartek 20 czerwca UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA (BOŻE CIAŁO). Po Mszy św. o godz. 10.00 uroczysta procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy w kierunku Górnej Wsi. Prosimy o przygotowanie ołtarzy podobnie jak w latach ubiegłych:
Pierwszy ołtarz przy kapliczce przygotowuje rodzina Skolarusów od Daniela
Drugi ołtarz u Kotarbów osiedle Widzisze
Trzeci ołtarz przy Krzyżu osiedle Brzegi
Czwarty ołtarz przy kościele przygotowują Strażacy

9. W niedzielę 16 czerwca o godz. 12.00 w Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy pragniemy uczcić św. Jana Pawła II, naszego Patrona. Zapraszamy na Msza św., jest bowiem dokładnie 20 rocznica jego przejazdu przez naszą okolicę. W roku 1999 jechał tędy z Krakowa do Starego Sącza, gdzie kanonizował św. Kingę. Będziemy wdzięczni za przybycie i wspólną modlitwę o błogosławieństwo Boże na nowy sezon turystyczny i wakacyjny – zaprasza ks. Jan Zając i Kierownictwo Ośrodka

10. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg, Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców Reszty Zadworza

411610
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,419