1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00

5. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych o godz. 17.30. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

6. W pierwszą sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00.

7. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.30.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

10. W sobotę piesza pielgrzymka Sursum corda z Zakopanego do Ludźmierza. Zapisy na wyjazd busem z naszej parafii w zakrystii

11. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Widzisze za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Jędrzkowce, Daniele, Pod Groblą, Dwór

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
• 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
• 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

 

411611
Dzisiaj: 32
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,420