1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.30.

3. Dziękujemy mieszkańcom Zagródca za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego, za przybranie figury Matki Bożej, ofiarę na budowę kaplicy. W czerwcu prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa mieszkańców osiedli Cieże i Bolisęgi.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.30 i Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

5. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe. W tym dniu Msza św. wspólna za zmarłych

6. W dniu 1 czerwca odbędzie się kolejna piesza pielgrzymka „Sursum corda” z Zakopanego do Ludźmierza. Z naszej parafii będzie bus o godz. 5.30. Zapisy w zakrystii

7. Zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

8. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

9. Do wszystkich szkół doprowadzany jest światłowód, aby szkoły miały szybki Internet (później wszyscy mieszkańcy). Na terenie powiatu pozostały tylko cztery szkoły, w tym dwie w Kasince Małej (nr 2 i 3). Proszono nas o skierowanie apelu, aby ułatwić przeprowadzenie tej inwestycji, która polega na przeprowadzeniu kabla, na słupach lub pod ziemią. Nie wiąże się to z żadnymi skutkami szkodliwymi dla zdrowia. Wykonuje to firma z Mołdawii (niektórzy mówią po polsku inni bardzo słabo)

10. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Szczypki za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Widzisze

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: ś.p. + Kazimierę Kotarba, oraz ś.p. + Stanisława Filipiec, którego pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

 

406474
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,882