1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

2. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

3. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W tym dniu o godz. 11.00 dziękczynienie za tegoroczne plony i wszelkie dobro, jakie otrzymaliśmy od Boga. Tegoroczne „Dożynki” przygotowują mieszkańcy osiedli: Cieżaki, Cyrki, Szarki, Muchówka, Kanie, Bydłonie. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Marek Gizicki, długoletni misjonarz wśród Masajów w Tanzanii. Składkę przeznaczymy na pomoc jego pracy misyjnej

4. Także w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w kaplicy „U Lacha”

5. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na budowę drogi na cmentarz. Następna składka na ten cel będzie we wrześniu. W najbliższym czasie rozpoczniemy układanie kostki

6. Mieszkańcy osiedla Zagródce zapraszają dzisiaj na „Zagródczańskie Omłoty” które rozpoczną się Mszą świętą o godz. 14.00, następnie festyn z bogatym programem

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale za ofiarę na sprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień złożyli ofiarę przygotowujący Dożynki, oni też ubiorą kościół

8. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
• 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
• 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

411613
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,422