1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2. O godz. 11.00 „Dożynki”, dziękczynienie za tegoroczne plony i wszelkie dobro otrzymane od Pana Boga. O godz. 15.30 Nieszpory, o 16.00 Msza Święta, a o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy „U Lacha”

3. Dziękujemy ks. Markowi Gizickiemu, misjonarzowi z Tanzanii za modlitwę razem z nami, za wygłoszone kazania oraz Wam, Drodzy Parafianie za złożone ofiary przeznaczone do pracy misyjnej wśród Masajów

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7..00

5. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

6. Kończy się czas letnich wakacji. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet, za dwa tygodnie dla mężczyzn. Co miesiąc po Mszy św. będzie wspólna modlitwa (1 dziesiątek różańca) podanie intencji i zmiana tajemnic

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Cieżaki, Cyrki, Szarki, Muchówka, Kanie, Bydłonie za przygotowanie Dożynek,za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli: Lipienie i Michalaki

8. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
• 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
• 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.

399652
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,810