1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. Dziś o godz. 15.30 Nieszpory a o godz. 16.00 Msza św

3. Jutro, w poniedziałek, 13 sierpnia zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Nabożeństwo przygotowują mieszkańcy osiedli: Górna Wieś – od Pana Wróbla do oś. Cieże prawa strona drogi.

4. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W tym dniu prosimy o większe ofiary na składkę, które będą przeznaczone na kontynuowanie budowy drogi na cmentarz

5. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

6. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. na Górze Strzebel. Będzie to Msza Św. dziękczynna za dar Jana Pawła II dla Polski i Polaków. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą wyjść na górę.

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Bolisęgi za ofiarę na sprzątanie kościoła , w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale

9. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
• 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878