1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem Moim”.

3. Dzisiaj o 15.30 Nieszpory i o godz. 16.00 Msza św.

4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MBNP i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

5. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia zostaną przekazane do MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy

6. Zapisy na pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w najbliższe dwie niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 w salce nad garażami. Koszt pielgrzymki – dorośli 75 zł, dzieci i młodzież do 16 roku życia 45 zł. Potrzebny PESEL, adres i nr telefonu

7. Dziękczynienie za tegoroczne plony „Dożynki” odbędzie się 26 sierpnia o godz. 11.00 (przepraszamy za zmiany, ale w inne dni mają miejsce inne wydarzenia). W tym dniu także Msza św. w kaplicy „U Lacha” o godz. 17.00

8. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę (w kościele i na cmentarzu). Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać

9. Bardzo prosimy o przygotowanie Nabożeństwa Fatimskiego w sierpniu przez mieszkańców osiedli: Górna Wieś – od PP Wróbla do oś. Cieże prawa strona drogi. Osiedlom całego Zarabia dziękujemy za przygotowane ostatnie nabożeństwo i ofiarę

10. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Cyrki i Szarki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Muchówka

11. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

399648
Dzisiaj: 33
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,806