1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

2. Zgodnie z naszą parafialną tradycją, dzisiaj, tydzień po odpuście, Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiona na cmentarzu parafialnym. Będziemy się modlili za wszystkich naszych zmarłych. Składka składana dzisiaj podczas Mszy świętych oraz na cmentarzu będzie przeznaczona na kontynuowanie budowy drogi na cmentarz. Dziękujemy, że wszyscy według możliwości włączają się w to dzieło. Dziękujemy tym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli indywidualne ofiary.

3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

4. W piątek, 13 lipca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Nabożeństwo przygotowuje całe Zarabie: od osiedla Hyrb do osiedla Kalety

5. Na pielgrzymkę do Rzymu w październiku b.r. pozostało już tylko 5 miejsc. Tych, którzy się już zgłosili prosimy o wpłatę zaliczki 500 zł, w ciągu najbliższych dwóch tygodni

6. Dożynki Parafialne odbędą się 2 września (nie w sierpniu jak wcześniej podawaliśmy)

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Cieżaki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Cyrki i Szarki

8. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego
• 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009
• 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878